Recenzia vodného Ring Slingu

20.10.2018

Nosiaci rodičia hlavne v letných mesiacoch počas dovoleniek hľadajú vhodný nosiaci prostriedok pre svoje bábätká, s ktorým by sa nemuseli pri vode obávať znehodnotenia šatky či nosiča.

Mali sme možnosť testovať Ring Sling do vody SUKKIRI od japonského výrobcu Lucky.


Materiál

V prvom rade ma prekvapil materiál, z ktorého je vyrobený. Na prvý pohľad aj dotyk mi pripomínal športové dresy hokejistov. S malými dierkami a tenučký. Práve 100% polyester zabezpečuje rýchle schnutie a dierky zabezpečujú dobrú cirkuláciu vzduchu a priedušnosť. Pri mori bežným šatkám môže hroziť vyblednutie farieb pôsobením slanej vody a slnka a ergonomické nosiče pomalšie schnú.

Materiál jemne pruží a teda sa pekne prispôsobí bábätku aj nosiacej osobe. Je pohodlný a pri správnom použití neťahá a nereže na pleci.

Pri skúške s vodou obstál výborne. Mokrý materiál nekĺzal v krúžkoch, naopak držal pevne. Na pokožke bol príjemný a v teplých dňoch pri vode rýchlo vyschol.

Krúžky

Druhá vec, ktorou sa odlišuje od šatkovinových Ring Slingov je veľkosť krúžkov. Sú maličké, veľkosť S (pri RS zo šatiek sa štandardne využíva veľkosť L, foto pre porovnanie veľkosti krúžkov). No pri viazaní mi to nerobilo vôbec problém a keďže je materiál tenký, je veľkosť krúžkov dostatočná a väčšie by skôr zavadzali. Ľahko sa sním viazalo a o dotiahnutí sa materiál nešmýkal a úväz pekne držal na mieste.

Vďaka tomu, že je materiál tenučký a hladký sa ľahko navliekol do krúžkov a následne sa bez problémov doťahoval. Pri šatkách je veľmi dôležité, aby sa v krúžkoch lemy netočili, inak sa veľmi ťažko doťahuje a upravuje. Tento materiál je však v tomto ohľade bezproblémový a teda je vhodný aj pre začiatočníkov, ktorý s nosením v RS nemajú skúsenosti. Aj tu, ako pri všetkých nosiacich pomôckach však určite pomôže inštruktáž od skúsenej poradkyne nosenia či vyškoleného predajcu.

Nosnosť

Výrobca uvádza nosnosť od 10 dňa veku bábätko a váhy 3,5kg do 24 mesiacov a maximálnej váhy 15kg pri nosení vpredu a od cca 6 do 36 mesiacov pri používaní na boku.

S týmito údajmi sa však celkom nestotožňujem. Viac ako 10kg dieťatko by som v tomto RS nenosila. Pri vyššej váhe už by nosenie nemuselo byť pohodlné.

Využitie

Ring Sling SUKKIRI je možné nosiť aj na bežné nosenie, ale predovšetkým je určený na používanie pri vode a vo vlhkom prostredí. Nemusíte sa obávať ošpliechania napríklad pri hre so straším súrodencom, umožňuje Vám osviežiť sa v teple vodou, bez obáv o kvalitu šatky. Keďže rýchlo schne, nemusíte ho po namočení hneď zložiť, ľahko vyschne aj počas uviazania.

Videla som však veľa fotiek, kde je mamička s uviazaným dieťatkom priamo vo vode, nedajbože v mori. TOTO však v žiadnom prípade neodporúčam! Pokiaľ idete s dieťatkom priamo do vody, do bazéna či do mora, malo by mať dieťatko potrebné vybavenie - rukáviky, či plávaciu vestu. Kedykoľvek sa vo vode môžete pošmyknúť, prípadne vám v mori vlny podrazia nohy. To by mohlo mať pre dieťatko uviazané na tele matky fatálne následky. Je však na zodpovednosti každého rodiča ako sa rozhodne.

Samozrejme to neplatí o hodinách plávania bábätiek, ktoré sú vedené pod dohľadom skúsenej lektorky.

Zhrnutie na záver:

Vodný Ring Sling SUKKIRI, ktorý nám na testovanie poskytol eshop Babyšatky.sk je výborný pomocník na letné obdobie k vode, rýchlo schne a je jednoduchý na používanie. Nami odporúčaná váha dieťatka pri používaní je od 3,5kd do max. 10kg. Nerada uvádzam vek dieťatka pri používaní, keďže každé dieťatko ma v rôznom veku rôznu váhu. Na Ring Slingu je našité malé vrecúško, do ktorého sa RS jednoducho zroluje a ľahko sa prenáša. Je však výborný pomocník pri ešte nechodiacich detičkách, ktoré si chcú tiež užiť dovolenku a výlety k vode.

Mgr.art. Anna Kališová

ďakujem za spoluprácu Deny :) 

Ring Sling nám zapožičal eshop babyšatky.sk